უბნებზე ჟურნალისტებს გადაღების საშუალებას უკრძალავენ
უბნებზე ჟურნალისტებს თავისუფლად მუშაობის გადაღების საშუალებას არ აძელევენ.
ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფელ ზემო ხვედურეთის საარჩევნო უბნის თავმჯდომარე ,,ქართლის ამბების'' წარმომადგენელს უბნიდან გაძევებით დაემუქრა.
აღნიშნულ უბანზე არ ხდება მარკირების პროცესის დაკვირვებაა, არ არის რეგისტრატორების მუშაობის პროცესზე დაკვირვების შესაძლებლობა, რეგისტრატორების მაგიდები კედელთანაა მიყუდებული.
,,გუშინ შეამოწმეს ოლქიდან განლაგება და მოეწონათ. შენ ვინ ხარ, რომ პრეტენზიას გამოთქვამ. არ შეიძლება რეგისტრატორის უკან დადგომა'' - ცხარობდა უბნის თავმჯდომარე.
აღნიშნულ უბანზე ასევე არ ახდენენ უწყვეტ გადაღებას. ,,არ შეიძლება უბნის გადაღება, მარტო ყუთებს უნდა უყუროს კამერამ'' - ისევ ცხარობდა უბნის თავმჯდომარე.
მან სამჯერ დაურეკა ოლქის თავმჯდომარეს და სამივეჯერ ოლქის წარმომადგენელმა უპასუხა, რომ ჟურნალისტის შენიშვნები საფუძვლიანია.
ჟურნალისტმა მოითხოვა შენიშვნების წიგში იმის აღნიშვნა, რაც მოხდა, თუმცა მდივანმა არ შეიტანა:
,,კარგი, კარგი, დადგეს სადაც უნდა. აღმოიფხვრა ყველაფერი'' - უთხრა თავმჯდომარემ მდივანს.
აღნიშნულ უბანზე რამდენიმე ოპოზიციური პარტიის წარმომადგენელი ჟურნალისტს ასევე გაძევებით დაემუქრა. საბოლოოდ, ჟურნალისტს უბნის დატოვება მოუხდა.