გორის #14 საარჩევნო უბანზე ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის წევრებს
თეონა ფანქველაშვილს და ანო ბალიაშვილს ფიზიკურად გაუსწორდნენ. როგორც
ანო ბალიაშვილი ამბობს, თავდამსხმელები "ქართული ოცნების" აგიტატორები
არიან.
" მერის წარმომადგენლის "დაჯგუფება" მობილიზებული იყო საარჩევნო უბანთან და ეწეოდნენ აგიტაციას, რაც არის კანონდარღვევა. ჩვენ მივუთითეთ ამ კანონდარღვევაზე, რამაც მათი მხრიდან გამოიწვია აგრესია. გადაგვიგრიხეს ხელები მე და ჩემს მეგობარს, თეონა ფანქველაშვილს და წამართვეს მობილური ტელეფონი. ასევე შეეცადნენ რომ თეონასთვისაც წაერთმიათ მობილური, რა დროსაც ეს ტელეფონები დავარდა და დაზიანდა. ასეთი ამბები ხდება გორის მუნიციპალიტეტის თითქმის ყველა უბანთან. კონკრეტულად ვინ იყვნენ ეს ადამიანები მათი სახელები არ ვიცი, თუმცა დაზუსტებით შემიძლია გითხრათ, რომ ეს არის მერის წარმომადგენლის ქალბატონ დარეჯან შატბერაშვილის წრე."-აცხადებს ანო ბალიაშვილი.
ფაქტიდან რამდენიმე წუთში თეონა ფანქველაშვილმა ლაივი ჩართო, სადაც აჩვენა ის პიროვნება, რომელიც მას გადაღებას უშლიდა. ეს პიროვნება გორის ,,ქართული ოცნების'' ახალგაზრდული ორგანიზაციის წევრი თორნიკე მაისურაძეა.
დამკვირვებლები პოლიციაში დაკითხვაზე იმყოფებოდნენ. მიმდინარეობს გამოძიება.