უბანზე 20-მდე დარღვევის დაფიქსირების მიუხედავად კასპში კომისიის თავმჯდომარეს მხოლოდ შენიშვნა მისცეს
კასპის საოლქო საარჩევნო კომისიამ სოფელ ფერმის უბნის კომისიის თავმჯდომარეს გია დადეგაშვილს მხოლოდ ,,შენიშვნა'' მისცა.
საჩივრის მიხედვით, აღნიშნულ უბანზე 20-მდე დარღვევა დააფიქსირდა დამკვირვებლების მიერ. ყველა დარღვევა თითქმის მობილურითაა გადაღებული.
ეს ის უბანია, სადაც მამამაკაცი ქალის პირადობის მოწმობით აძლევდა ხმას. ასევე, არსებობს კადრები, როდესაც გია დედეგაშვილი ამომრჩეველს ართმევს გაფერადებულ ბიულეტენს და ნახულობს, თუ ვის მისცა მოქალაქემ ხმა.
ხმის ფარულობის დარღვევა, მარკირების წესების დარღვევა, რეგისტრატორების მიერ სხვისი პირადობის გამოყენების მცდელობები; უბანზე არარეგისტრირებული ამომრჩევლების მობილიზება; ცალკე ფარული უწყვეტი ვიდეოკადრების გადაღება გაურკვეველი ჯგუფის მიერ; კაბინაში შესული მოქალაქეებზე კონტროლი და ა.შ. ეს იმ დარღვევების ჩამონათვალია, რისი დაფიქსირებაც დამკვირვებლებმა შეძლეს უბანზე.
აღნიშნულ უბანზე დარღვევების გამოვლენა არც დღის ბოლოს დასრულდა. საუბნო კომისიამ დოკუმენტები არ დალუქა, ისე ჩაიტანეს მონაცემები კასპის საოლქო კომისიაში. ამასთანავე ერთ-ერთ დამკვირვებელს სიცოცხლის ხელყოფით დაემუქრნენ, რომელიც პოლიციის ზედამხედველობის ქვეშ გააცილეს ავტობანამდე. მეორე დამკვირვებელს კი საბურავი დაუზიანეს.
როგორც დამკვირვებლები აცხადებენ, გია დადეგაშვილი კასპის მერიის გამწვანების სამსახურს ხელმძღვანელობს.
კასპის საოლქო კომისიამ სამართლიანი არჩევნების წარმომადგენლის საჩივრის მხოლოდ ის ნაწილი დააკმაყოფილა, სადაც საუბარია დაულუქავი დოკუმენტების წარდგენის შესახებ. სხვა ფაქტებზე აღნიშნულია, რომ ისინი ნამდვილად მოხდა, თუმცა დამკვირვებლების მოთხოვნისთანავე აღმოიფხვრაო.