ზოია კურტანიძე - ,,ანწუხელიძე უკვდავია''
ზოია კურტანიძე, წარმოშობით სკრიდან, სკოლა დაამთავრა ხაშურში, უფროსი
ოფიცერი, რომელმაც აგვისტოს ომში რუსეთის არმიის ბომბდამშენი
ჩამოაგდო, წერს:
„ანწუხელიძეუკვდავია, ასევე უკვდავი და ამ ქვეყნის ეროვნული სიამაყეა 17 შინდისელი, ხურციძე, დოლიძე, ყულოშვილი, გზირიშვილი და ყველა, ვინც საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისთვის ბრძოლას თავი გმირულად შესწირა!''
,,დიდება გმირებს, იმ ქვეყნად და ამქვეყნად! გამარჯვება და პატივისცემა საქართველოს ყველა ღირსეულ და კეთილსინდისიერ სამხედროს, ყოფილსაც და მოქმედსაც!
,,ვირთხებისა და მოღალატეების ქმედებები ვერასოდეს დააკნინებს იმ ღვაწლს, რაც ამ ქვეყნისადმი იყო და იქნება გაღებული. მით უმეტეს, როცა ეს ღვაწლი სრულიად გააზრებით გაღებული ან რისკის ქვეშ დაყენებული სიცოცხლეა ქვეყნისათვის!
,,2008 წლის ომში დამნაშავე არის რუსეთი. მისი ამ პასუხისმგებლობის რამენაირად გადაფარვის მცდელობა არის ღალატი. სამხედროების შეურაცხყოფა კი გამოუსწორებელი შეცდომაა.
''მაროს დავესესხები და #გავიმარჯვებთსახელოვნად!"
ასე ეხმაურება უფროსი ოფიცერი საქართველოს პარლამენტის საგამოძიებო კომისიის საქმიანობას, რომელსაც თეა წულუკიანი ხელმძღვანელობს და რომელიც 2008 წლის აგვისტოს ომის საკითხებს იკვლევს.