,,მოგზაურობა თანამედროვე რუსეთში" - გორში გაიმართება ნათარგმნი წიგნის პრეზენტაცია
გორში, 10 ივნისს, 17 საათზე, პიტერ პომერანცევის წიგნის “არაფერია ნამდვილი და ყველაფერი შესაძლებელია: მოგზაურობა თანამედროვე რუსეთში“ პრეზენტაცია გაიმართება.
ამის შესახებ შიდა ქართლის საინფორმაციო ცენტრს გამომცემლობა ,,რადარამიდან" აცნობეს.
ახალი თარგმანი ,,რადარამის" მე-18-ე ნამუშევარია, რომლის  წარდგენისას, დისკუსია მოეწყობა.
შეხვედრა დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრში იგეგმება.
სტუმრებს წიგნები ტრადიციულად საჩქურად გადაეცემათ, სადაც დასწრება თავისუფალია.
წიგნის და ავტორის შესახებ:
როგორ მუშაობს რუსული პროპაგანდა და რა გავლენა აქვს მას დღევანდელ მსოფლიოზე? როგორ ცდილობს კრემლი ადამიანის გონებაში შეღწევას? როგორ იქმნება ალტერნატიული რეალობა თანამედროვე რუსეთში? სწორედ ამ შეკითხვებს პასუხობს პიტერ პომერანცევის წიგნი რომელიც 2014 წელს გამოიცა.
პიტერ პომერანცევი ბრიტანელი ჟურნალისტი, ავტორი და ტელეპროდიუსერია. იგი 1977 წელს კიევში დაიბადა; მისი დაბადების შემდეგ მშობლები მალევე გერმანიაში გადასახლდნენ, ხოლო მოგვიანებით ლონდონსა და მიუნხენში ცხოვრობდნენ. უნივერსიტეტის დამთავრების შემდეგ, პიტერი 2001 წელს რუსეთში გაემგზავრა და ცხრა წლის განმავლობაში სატელევიოზი არხ „ტნტ“-ში იმუშავა. 2010 წელს პომენრაცევი ლონდონში დაბრუნდა. 2013 წლიდან ის აქტიურად წერს და მუშაობს რუსულ პროპაგანდაზე, აქვეყნებს სტატიებს ცნობილჟურნალებსა და ფლატფორმებზე, როგორიცაა: Financial Times, NewYorker.com, Wall Street Journal, Foreign Policy, Daily Beast, Newsweek, Atlanic Montly. პომერანცევი თანამედროვე რუსეთის ერთ-ერთი ყველაზე ინფორმირებული და გამოცდილი მიმომხილველია.
"რადარამი" ქართულად თარგმნის და გამოსცემს მსოფლიო მასშტაბით აღიარებულ არამხატვრულ ლიტერატურას, რომლებიც ბოლო ხანებში სხვადასხვა ქვეყანაში გამოქვეყნდა. რადარამის მიზანია შეუქმნას ქართველ მკითხველს პირობები, რომ მშობლიურ ენაზე გაეცნოს იმ წიგნებს, რომლებიც თანამედროვე აქტუალურ პოლიტიკურ, სოციალურ თუ ეკონომიკურ საკითხებს ეხება, შეიძინოს ისინი ხელმისაწვდომ ფასად და მსოფლიოში მიმდინარე დისკუსიაში ჩაებას.