გორში საგზაო მოძრაობის ახალი ნიშნები დაიდგმება
ამის შესახებ გადაწყვეტილება 8 ნოემბრის საკრებულოს სხდომაზე მიიღეს
ახალი საგზაო ნიშნები შემდეგ ქუჩებზე დამონტაჟდება:
თამარ მეფის ქუჩაზე:
,,მთავარი გზა“ - თამარ მეფისა და რობაქიძის ქუჩების კვეთასთან (თამარ მეფის №6-ის მიმდებარედ);
,,მთავარი გზა“ - თამარ მეფისა და სამეფოს ქუჩების კვეთასთან (სამეფოს ქუჩის №5-ის მიმდებარედ);
,,მთავარი გზა“ - თამარ მეფისა და რუსთაველის ქუჩების კვეთასთან (თამარ მეფის №26-ის მიმდებარედ);
,,მთავარი გზა“ - თამარ მეფისა და მამარდაშვილის ქუჩების კვეთასთან (თამარ მეფის №42-ის მიმდებარედ);
,,მთავარი გზა“ - თამარ მეფისა და ჩოჩიშვილის ქუჩების კვეთასთან (თამარ მეფის №44-ის მიმდებარედ).
ფარნავაზის ქუჩაზე:
,,მთავარი გზა“ - ფარნავაზის ქუჩის დასაწყისი (ფარნავაზის ქუჩა №2-ის მიმდებარედ);
,,მთავარი გზა“ - ფარნავაზისა და გიორგი ბრწყინვალის ქუჩების კვეთასთან (ფარნავაზის ქუჩა №16-ის მიმდებარედ);
,,დაუთმე გზა“ - ფარნავაზის ქუჩისა და აღმაშენებლის გამზირის კვეთასთან (ნიშნების დგარი უნდა განთავსდეს შუქამრეკლი ბოძკინტებისგან შედგენილ სამკუთხედში).
ლომოურის ქუჩაზე:
,,დაუთმე გზა“ - ლომოურისა და გარსევანიშვილის ქუჩების კვეთასთან (ლომოურის ქუჩა №6-ის მიმდებარედ);
,,მთავარი გზა“ ; ,,მთავარი გზის მიმართულება“ - ლომოურისა და გარსევანიშვილის ქუჩების კვეთასთან (ეკლესიის ბაღის მიმართულებით).
26 მაისის სანაპიროზე:
,,გაჩერება აკრძალულია“ - 26 მაისის სანაპირო (ქვეითთა გადასასვლელი ხიდიდან დასავლეთით 60მ)
სუხიშვილის ქუჩაზე:
,,,მაქსიმალური სიჩქარის შეზღუდვა 50 კმ“ - სუხიშვილის ქუჩის დასაწყისი (ყოფილი ტურბაზის მიმდებარედ)
შინდისის გმირების გზატკეცილზე:
,,მაქსიმალური სიჩქარის შეზღუდვა 60 კმ) - შინდისის გმირების გზატკეცილსა და შ/ს გზა - გორის გვირაბების შემოვლითი გზის კვეთასთან (გორის მიმართულებით)
,,მაქსიმალური სიჩქარის შეზღუდვა 50 კმ) - შინდისის გმირების გზატკეცილსა და შ/ს გზა - გორის გვირაბების შემოვლითი გზის კვეთასთან (გორის მიმართულებით)
,,მაქსიმალური სიჩქარის შეზღუდვა 60 კმ“ - შინდისის გმრების გზატკწეცილი №17-ის გადასწვრივ (კლინიკა ,,იმედის“ გადასწვრივ, სოფელ ოთარშენის მიმართულებით);
,,მაქსიმალური სიჩქარის შეზღუდვა 60 კმ“ - შინდისის გმირების გზატკეცილი, სოფელ ოთარშენის დასაწყისში (სოფელ ოთარშენის მიმართულებით