გორში ნეიროგანვითარების ცენტრი გაიხსნა [R]
2020 წლის 1-ლი სექტემბრიდან ბოკერიას სახელობის ნეიროგანვითარების ცენტრის კიდევ ერთი ფილიალი გაიხსნა, ამჯერად გორში.
გორის ნეიროგანვითარების ცენტრი დაკომპლექტებულია თანამედროვე განათლების მქონე პროფესიონალებით და აღჭურვილია უახლესი ტექნიკით.
გორის ნეიროგანვითარების ცენტრში შეგიძლიათ ისარგებლოთ ყველა იმ სერვისითა და პროგრამით, რომლითაც სარგებლობთ თბილისსა და ზუგდიდში!
ნეიროგანვითარების ცენტრს ძალიან დიდი და უნიკალური ისტორია აქვს. ცენტრი 1996 წლიდან დღემდე წარმოადგენს წამყვან კლინიკას. მთელი ამ დროის მანძილზე ნეიროგანვითარების ცენტრი არის აბილიტაცია/რეაბილიტაციისა და ბავშვის ფიზიკური და მენტალური განვითარების ხელშეწყობის თანამედროვე მიდგომების დანერგვის ავტორი საქართველოში.
ოკუპაციური თერაპია, ფუნქციური ფიზიკური თერაპია, მეტყველების თერაპიის თანამედროვე ხედვა, ბოტულინის ტოქსინის შემცველი მედიკამენტების (ბოტოქსი, დისპორტი) გამოყენება კუნთთა სპასტიურობის მენეჯმენტში, სავარძელ-ეტლის ინდივიდუალური მორგების სერვისი, ორთეზირება, დამხმარე ავეჯი და სხვა დამხმარე საშუალებები - ეს არის არასრული ჩამონათვალი იმ სერვისებისა რომელიც დღეს ხელმისაწვდომია საქართველოში სწორედ ნეიროგანვითარების ცენტრის ძალისხმევის შედეგად.
მკურნალობა ტარდება თითოეული ბენეფიციარისთვის შემუშავებული ინდივიდუალური გეგმის მიხედვით პროფესიონალთა გუნდის მიერ, რომლის შემადგენლობაშია ექიმი-ნევროლოგი, ფსიქიატრი, ფსიქოლოგი, ფიზიკური თერაპევტი, ქცევის თერაპევტი მეტყველების თერაპევტი, ოკუპაციური თერაპევტი, ხელოვნების თერაპევტი, აქვათერაპევტი, ორთეზისტი.
მიზანზე ორიენტირებული გუნდური მიდგომა რეაბილიტაციაში, ასევე პირველად საქართველოში, დაინერგა ნეიროგანვითარების ცენტრში, ნიდერლანდების მოწინავე სარეაბილიტაციო ცენტრებთან და საერთაშორისო ექსპერტებთან თანამშრომლობით.
მოგეხსენებათ, გორის ნეიროგანვითარების ცენტრი რიგით მე-4 ფილიალია. დღესდღეობით ნეიროგანვითარების ცენტრს თბილისში 2 ფილიალი აქვს - დიღომსა და ისანში, აგრეთვე ზუგდიდში და ახლა უკვე გორშიც.
მისამართი: